fraky

Frak je černý formální večerní oblek, který patří k nejreprezentativnějším společenským oděvům. Používá se při slavnostních příležitostech obvykle po 20. hodině. V některých zemích je předepsán např. pro audience u hlavy státu v průběhu dne.


Pánský frak má kabát se šosy, který se nezapíná a má lesklé a špičaté klopy. Do fraku se nosí bílá košile s jednoduchými manžetami na manžetové knoflíčky. Košile má připínací frakový límeček neboli stojáček s ohnutými cípy. Do fraku též patří hluboce vykrojená vesta a motýlek, který by měl být vždy v bílé barvě (white tie). Černé frakové kalhoty mají obvykle dva lesklé lampasy a mívají vysoko střižený pas.


K fraku se mohou nosit bílé rukavice, tradičně z jemné kůže, dnes spíše z bavlny. Při chůzi na ulici se přes frak nosí vždy černý svrchní kabát nebo tradiční operní plášť. Vhodnou pokrývkou hlavy je černý cylindr. Pro specifické účely v diplomacii je frak výjimečně nošen ve dne, v tomto případě ovšem s černou vestou.


Formální společenské večery vyžadují bílý motýl a lakýrky. V případě zvolení fraku jako svatebního oděvu svatební obřad by se měl konat ve večerních hodinách.


Fraky u nás najdete ve velikostech 44 až 66.

Akce

VÝPRODEJ pokračuje!!

výprodej z ukončené provozovny v Anglické  přesunut do Žitné 40. Korzety od 100kč, sukně od 290kč, obleky od 1200kč,smokingy od 1.800,-, společenské i svatební šaty od 700kč!

 

více zde >>