obleky

Pánský oblek se skládá ze saka a kalhot ze stejného materiálu. Předchůdcem obleku byla kombinace redingotu nebo žaketu, vesty a kalhot z látky různých barev. Společenský oblek je většinou vyroben z jemné česané vlny, hedvábí, také mohér či kašmír bývá jako příměs vlněné látky.


K obleku se nosí košile s dlouhým rukávem a vyztuženým límcem. Manžeta rukávu by měla o cca 1 až 2 cm přesahovat rukáv pánského saka. Pokud muž nosí košile s manžetovými knoflíčky, rukáv by měl být tak dlouhý, aby byly manžetové knoflíčky viditelné. Oblek často doplňuje vesta a kravata nebo motýlek. V chladném počasí se přes společenský oblek nosí kabát a jako doplněk klobouk. Jako společenskou obuv k obleku bereme kožené šněrovací boty či mokasíny.


Po první světové válce začali muži nosit obleky do úřadů a důležitá jednání. V dnešní době je oblek běžnou součástí pánského šatníku.

Pokud si přejete svatbu spíše méně honosnou, tmavým oblekem nikdy nic nezkazíte. Pro odlišení od běžného pracovního obleku doporučujeme vestu s vázankou v barvě šatů nevěsty. Také vhodná je světle šedá košile se stříbrnou kravatou k šatům bílým, smetanová košile a kravata k šatům smetanovým. Odvážnějším jedincům vše vyřeší jednoduchá bílá košile.

Pánské obleky najdete v našem svatebním salonu Chic - Praha 2  ve velikostech 44 až 66.

Akce

VELKÝ VÝPRODEJ AŽ 80 %

VELKÝ VÝPRODEJ AŽ 80 %

pánské obleky         od 500,- Kč

pánské vesty           od 300,- Kč

svatební šaty           od 300,- Kč

společenské šaty    od  150,- Kč

více zde >>