typy společenských událostí

koktejl                                                                                                                                                   Pořádá-li se akce formou koktejlu, nečekejte velké pohoštění. Zpravidla Vás čeká přípitek, nápojový bufet a několik drobných kanapek na tácech servírující obsluhy. Koktejl je většinou krátká formální záležitost, která si nevyžádá mnoho Vašeho času. Hodí se k lehké konverzaci a navázání obchodních kontaktů.

recepce, raut
Při pozvání na slavnostní recepci či raut najdeme většinou bohatý výběr jídel a nápojů na bufetových stolech. Každá recepce většinou začíná proslovem a přípitkem. Jídlo se na recepci obvykle konzumuje vestoje. Je dobré si však uvědomit, že hostitel podobné akce nedělá, aby Vás nasytil, ale dal Vám příležitost ke konverzaci a k navázání obchodních vztahů.

garden party
Je společenské setkání s bohatým výběrem jídla a nápojů v otevřeném parku či zahradě. Na rozdíl od pikniku a barbecue, neformálních setkání, je garden party setkaní prestižní. Často s programem ve formě společenských her.

ples
Je společenská událost obvykle slavnostní povahy, která je spojena se společenským tancem za zvuků taneční hudby. Tato událost mimo jiné umožňuje vzájemné setkávání lidí, kteří by se jinak pravděpodobně nikdy nesetkali.