smokingy

Smoking je pánský večerní formální oblek. Jeho tradiční forma obsahuje černé či výjimečně tmavě modré vlněné sako. Smoking se oproti běžnému obleku liší tím, že má obvykle hedvábné lesklé klopy a lampasy na kalhotách. Klopy bývají buď tradičně špičaté, nebo šálové. Trend nynější doby je smoking s obyčejnými oblekovými klopami. Zapínání u smokingu může být jednořadé, nebo dvouřadé. Jeli zapínání jednořadé, většinou je pouze na jeden knoflík.  Knoflík je potažen stejným materiálem, ze kterého jsou klopy.

Tradičně ke smokingu patří černý hedvábný motýlek s pásem. Smoking lze kombinovat i s vestou a regatou v různých barevných odstínech. Pokud je smoking kombinován s vestou a regatou, může být knoflíček ve společnosti rozepnut.  Smokingová vesta je černá s hlubokým vykrojením ve tvaru U nebo V a mívá šálové klopy. Košile do smokingu by měla mít zcela zakryté knoflíky, pokud zakryté nejsou, měly by být ozdobné. Manžety košile bývají též zdobené manžetovými knoflíčky, stejně jako u fraku. Smokingové kalhoty mají jeden lampas. Nejvhodnější společenská obuv ke smokingu jsou lakýrky.

Ke smokingu patří klasický černý svrchní kabát s klopami a na hlavu lze vzít černý klobouk. Do kapsičky saka patří tradiční bílý lněný kapesníček, dnes ale může být i hedvábný a barevný. Do klopy lze připnout květinu, obvykle červený nebo bílý karafiát.

Pro odpolední formálnější společenské události lze obléknout smoking smetanový, který může být doplněn kalhotami v barvě černé nebo smetanové.

Smokingy u nás najdete ve velikostech 44 až 66.
Akce

VELKÝ SVATEBNÍ VÝPRODEJ

 

  • Šaty od 1.000,-Kč do 6.500,-Kč
  • Při koupi šatů -10% sleva na zapůjčení svatebního obleku
  • Podvazek ZDARMA

více zde >>